Filmy

Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Krystyna Kogut //Seniorzy W Akcji S01E01

Pani Krystyna Kogut – to senioralna część duetu, który dał początek Krośnieńskiemu Archiwum Społecznemu. Zna Osiedle Tysiąclecia „od fundamentów”. To właśnie wspomnienia Pani Krystyny, jako pierwsze, usłyszycie na naszym kanale YouTube. Osoba ciepła, uśmiechnięta, otwarta na nowe pomysły i pełna werwy w działaniu!


Krosnieńskie Archiwum Społeczne – Piotr Dymiński //Seniorzy W Akcji S01E02

Pan Piotr Dymiński – Krośnianom znany jako redaktor KrosnoSfery, działacz publiczny, dziennikarz. W materiale opowiada o swoim dzieciństwie na osiedlu 1000 lecia. Z perspektywy czasu porównuje co się na osiedlu zmieniło, co zostało „po staremu” i jakie są tego konsekwencje.


Krosnieńskie Archiwum Społeczne – Małgorzata Busz-Perkins //Seniorzy W Akcji S01E03

Pani Małgorzata Busz-Perkins – opowiada o swoim dzieciństwie i domu rodzinnym na osiedlu.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Aneta Kozak //Seniorzy W Akcji S01E04

Pani Aneta Kozak – Od urodzenia krośnianka. Osoba otwarta, sympatyczna i bardzo społeczna. Opowiada o swojej rodzinie i mieszkaniu na Osiedlu 1000-lecia.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Marek Burdzy //Seniorzy W Akcji S01E05P1

Pan Marek Burdzy – przedstawia nam historię życia swojego przyjaciela, Adama Habrata. Ukazuje obraz osieroconego dziecka, a później młodego dorosłego w przedwojennej Polsce. Mówi o ogromnym talencie plastycznym swojego przyjaciela, którego rozwój zaburzył wybuch II Wojny Światowej


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Marek Burdzy //Seniorzy W Akcji S01E05P2

Kolejne wspomnienia i kolejna historia! Choć może nie taka kolejna… Zapraszamy na kontynuację historii Pana Marka Burdzy.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Irena Gajewska //Seniorzy W Akcji S01E06

Pani Irena Gajewska to rodowita krośnianka, która całe życie spędziła mieszkając na Osiedlu 1000-lecia. Opowiada nam o jego powstawaniu, o zakamarkach, które dla dziecka stanowiły nie lada zabawę oraz o ważnych dla niej miejscach znajdujących się nieopodal. Historia Pani Ireny to fantastyczna podróż przez lata, piękny pokaz zmian… mamy nadzieję, że na lepsze. 🙂


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Grzegorz Bożek //Seniorzy W Akcji S01E07P1-P6

Pan Grzegorz Bożek – znany w mieście jako inicjator działań ekologicznych i edukacyjnych. Pracował jako pedagog szkolny, wychowawca i nauczyciel historii. Przez wiele lat był liderem lokalnego stowarzyszenia, animatorem kultury, organizatorem koncertów muzycznych. Od 1996 roku związany jest ze Stowarzyszeniem Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Szef miesięcznika „Dzikie Życie” i witryny pracownia.org.pl.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Wiesław Dymiński //Seniorzy W Akcji S01E08

Pan Wiesław Dymiński – Opowiada o swoim życiu na osiedlu 1000-lecia. Wspomina również ukochaną żonę.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Alicja Pniewska //Seniorzy W Akcji S01E09P1-P3

Alicja Pniewska – Znana wielu osobom krośnianka, emerytowana nauczycielka z „dziesiątki”. Osoba o ogromnej wiedzy, emanująca spokojem.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Marek Skublicki //Seniorzy W Akcji S01E10P1

Pan Marek opowiada o swojej pracy w Hucie szkła oraz rozwoju zakładu.


Krośnieńskie Archiwum Społeczne – Małgorzata Węgrzyn //Seniorzy W Akcji S01E11