Realizatorzy i partnerzy

Krośnieńskie archiwum społeczne - seniorzy w akcji - Krystyna Kogut

Krystyna Kogut
Dała początek Krośnieńskiemu Archiwum Społecznemu. Zna Osiedle Tysiąclecia „od fundamentów”. To właśnie wspomnienia Pani Krystyny, jako pierwsze, usłyszycie na naszym kanale YouTube. Osoba ciepła, uśmiechnięta, otwarta na nowe pomysły i pełna werwy w działaniu! 


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Damian Piórko Ziemba

Damian Piórko Ziemba

Organizator Przystanków KrosCon, Festiwalu Gier i Fantastyki KrosCon, wielu Games Roomów odbywających się w różnych miejscach Krosna, a w końcu koordynator Koronowolontariuszy pomagających potrzebującym w trakcie lockdownu. Społecznik, przyjaciel, ojciec.


KAS Krosno - seniorzy w akcji - Gabriela Kościelniak

Gabriela Kościelniak

Od wielu lat związana z działalnością społeczną na terenie Krosna. W zespole spełnia się w prowadzeniu social mediów, tworzeniu wydarzeń, grafik promocyjnych, prezentacji – moderatorka, copywriterka, a jak trzeba to i fotografka


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Artur Janiszewski

Artur Janiszewski

W Krośnieńskim Archiwum Społecznym zajmuje się tworzeniem i obróbką materiałów video, które trafiają w Wasze ręce. Dzięki niemu słyszycie nieskazitelny dźwięk, możecie oglądać dobrze wykadrowany obraz oraz przyjemny dla oka montaż. To on wie jak ustawić światła, podpiąć mikrofon i przygotować kamerę do pracy!


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Piotr Kuliga

Piotr Kuliga

Fotograf Krośnieńskiego Archiwum Społecznego.  Dzięki niemu możemy kolekcjonować i archiwizować udostępnione nam fotografie. Jest także odpowiedzialny za nasze portrety, którymi dzielimy się z Wami!


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Anna Maria Duliban

Anna Maria Duliban

W listopadowe czwartki Anna prowadziła dla Was warsztaty dot. tworzenia i utrzymywania Archiwów Społecznych i Domowych. Archeolożka, działaczka społeczna; dba, aby pamięć o przeszłości nie zniknęła. W #KAS służy swoim wieloletnim doświadczeniem.


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Piotr Zych

Piotr Zych

W przyszłości poprowadzi dla Was OpenSpace, podczas którego będziemy mogli podyskutować jakie miasto było kiedyś, jakie jest teraz, a jakie chcielibyśmy, aby było.
Historyk z wykształcenia, zawodu i zamiłowania. Piotr służy nam swoją ogromną wiedzą zakresu historii rejonu. Niejednokrotnie pomaga w znalezieniu osób, które powiększą zasoby naszego Archiwum poprzez historie z życia, czy zdjęcia. 


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Katarzyna Majewska

Katarzyna Majewska

Dobry duch, bez którego zdecydowanie nie dalibyśmy rady. Jak to mówią „murarz, tynkarz, akrobata” – cuda załatwia od ręki, a na rzeczy niemożliwe potrzebuje kilku dni. Jej pogoda ducha udziela się wszystkim wokół, co jeszcze bardziej motywuje nas do wspólnej pracy.


KAS Krosno - seniorzy w akcji -Basik Płaza

Basik Płaza

genialny ogarniacz, dla którego „nie da się” nie istnieje. Po mistrzowsku rozwiązuje małe i duże problemy. Jej wyobraźnia nie ma granic. Jeżeli tylko macie chwilę koniecznie odwiedźcie Basika w jej pracowni!


KAS Krosno - seniorzy w akcji - Robert Jurczyk

Robert Jurczyk

Chodził po mieście z cyfrowym aparatem, ale poczuł, że wszystko już było. Nie sztuka stanąć na środku rynku i zrobić idealne zdjęcie, które każdy widział już sto razy. Dlatego fotografuje teraz głównie analogowo.


Ekipa GraTy  - KAS Krosno - seniorzy w akcji -

Ekipa GraTy

Ekipa zgranych osób które łączy zamiłowanie do grywalizacji, storytellingu, gier planszowych oraz popkultury. Za pomocą kanałów w social mediach, a także organizowaniu eventów zarażają swoją pasją do analogowego spędzania czasu wśród bliskich.

link do FB
GraTyPlanszowe

link do Google site z galerią:
https://graty.business.site/ 

Instagram:
gra.ty.planszowe


Fundacja Pasjonauci  - KAS Krosno - seniorzy w akcji

Fundacja Pasjonauci

Powstała jako inicjatywa osób, którym nie jest wszystko jedno. Łączą lokalnych „pasjonautów”, osoby które zarażają pasją a swoimi codziennymi działaniami wpływają na podnoszenie świadomości społeczności lokalnej m.in. w takich dziedzinach jak kultura, ekologia, zdrowie, sztuka, historia.

strona www:

www.pasjonauci.org

link do FB
fundacjapasjonauci


Gazeta Krosnosfera  - KAS Krosno - seniorzy w akcji

KrosnoSfera

to dwutygodnik, którego misją jest promowanie naszej małej ojczyzny oraz żyjących i działających tutaj pasjona(u)tów wśród ludzi mieszkających w Krośnie i sąsiednich miejscowościach. Jesteśmy tak zabiegani i przytłoczeni codziennością, że często nie widzimy jak ciekawe rzeczy dzieją się za naszym oknem i jak fascynujący ludzie są naszymi sąsiadami.

strona www:
www.krosnosfera.pl/

link do FB
KrosnoSfera


Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - KAS Krosno - seniorzy w akcji

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Powstało, aby zachowywać, przypominać i przybliżać Wam to, co najważniejsze w bogatej kulturze tradycyjnej ziemi krośnieńskiej. Oferta zajęć, jaką do Was kierujemy, to szeroki wachlarz warsztatów rękodzielniczych, kulinarnych, rzemieślniczych, tanecznych i śpiewaczych, opartych na dorobku pokoleń.

strona www:
www.etnocentrum.pl

link do FB
etnocentrum


Little Geeky Handmade  - KAS Krosno - seniorzy w akcji - KAS Krosno - seniorzy w akcji

Little Geeky Handmade

Miejsce dla wszystkich dużych i małych wielbicieli popkultury i oryginalnych gadżetów, rękodzieła, jak również dla „chustoświrek” i nowoczesnych rodziców.

Nie bójcie się jeśli nie należycie do żadnej z tych grup – i bez tego pewnie znajdziecie coś dla siebie.  Wychodząc na przeciw osobom podobnym do mnie – geekom, chustoświrom – chciałam stworzyć unikalne miejsce, gdzie można wszystko.

strona www:
https://littlegeekyhandmade.wordpress.com/

link do FB
LittleGeekyHandmade


Towarzystwo e - seniorzy w akcji - fundacja wolnosci - KAS Krosno - seniorzy w akcji

Seniorzy w akcji

Konkurs zrodził się z przekonania, że pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Ludzie, którzy przez całe życie byli aktywni i przedsiębiorczy, po przejściu na emeryturę w naturalny sposób szukają nowych przestrzeni do samorealizacji.

Realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

strony www:
https://seniorzywakcji.pl/

https://e.org.pl/

http://pafw.pl/